Podpoříte náš projekt?

Jak vypadá společenská zodpovědnost v podání Vematu?

Jako regionální rodinná firma se intenzivně snažíme, aby péče o naše zaměstnance (a také daně, které odvádíme do společné státní kasy) nebyly jediný způsob, jakým se stavíme ke společenské zodpovědnosti.

S 20 zaměstnanci nejsme žádný korporát, přesto nám CSR (Corporate Social Responsibility) není cizí. Ze srdce rádi podporujeme vybrané aktivity, především lokální, ale i vzdělávací a s tématem trvalé udržitelnosti.

skauti_trebechoviceSkauti Třebechovice, pletení paracord náramků přežití

Přispíváme finančně

Podporujeme skvělou sportovní akci Cvilínské schody, jsme dlouhodobými partnery programu Obídek, který platí celodenní stravování potřebným dětem z mateřských školek na Krnovsku, a přispíváme i na fungování Babyboxů – šance nechtěných dětí na lepší život a mnohdy i holé přežití.

Kondiční sportování pro celou rodinu a podpora nejzranitelnějších jsou témata, která s námi hluboce souzní a hodláme se jich držet i v dalších letech.

Umíme vzít za práci a fandíme tvořivosti
Nejen penězi, ale i fyzickou prací v terénu se zapojujeme v rámci spolku Slezské odrůdy, kde spolu s kolegy z Krnova a okolních obcí realizujeme výsadby starých dobrých odrůd ovocných stromů a vytváříme ekosystémy přátelské pro místní faunu od hmyzu po koroptve a zajíce.

Naše materiální podpora je pak k dispozici pro umělce všech věkových kategorií, neziskové organizace a tábory nebo skautské oddíly. Ti dokáží vyrobit neuvěřitelné věci z naší podstandardní metráže i prvotřídní zakázkové výroby, jako například tvůrci Landscape festivalu. Zaujala nás i práce z našich PP šňůr studentky fakulty umění a architektury v Liberci Arborea – Stromoví.

stromy

Monika Šilhánová, Arborea

Chováme se eticky ke světu kolem nás

Dává nám smysl uvažovat ekologicky, a i když se nám realizace prodražila, upravili jsme nový areál naší firmy tak, abychom co nejvíc zadržovali dešťovou vodu a alespoň část elektrické energie získávali pomocí fotovoltaiky.

I když je nám to líto, nemůžeme zafinancovat všechny neduhy a bolesti vezdejší, proto si pečlivě vybíráme, kterým žádostem o finanční podporu vyhovíme.

Pokud máte pocit, že souzníte s naší filozofií a dokážete s materiálem od Vematu v rukou o něco zlepšit svět, ozvěte se nám.

 

Poděkování ředitele ZŠ a MŠ Brantice, kterému jsme na dobročinnou akci vyrobili švihadla ve speciálním designu.